ApvienotKreditus.lv » Jaunumi » Kādēļ maksāt mazāku ikmēneša maksu ir labāk?

Kādēļ maksāt mazāku ikmēneša maksu ir labāk?

 Kādēļ maksāt mazāku ikmēneša maksu ir labāk?

     Kredīta ikmēneša maksājums un kredīta atdošanas termiņš ir divi sasvtarpēji jēdzieni, kas savā starpā ir ļoti saistīti un viens bez otra pastāvēt nevar. Likumsakarīgi, ka aizņemoties kredītu uz ilgāku laika periodu, iegūsiet mazāku ikmēneša maksājumu, taču aizņemoties kredītu uz ilgāku laika periodu, iegūsiet lielāku ikmēneša maksājumu.  Mazāka ikmēneša maksājuma sastāvdaļa, bez šaubām, ir arī atkarīga no izvēlētās iestādes piedāvātās procentu likmes.

Kādēļ maksāt vairāk, ja var maksāt mazāk. 

Ja iespējams maksāt mazāku ikmēneša maksu, tad kādēļ maksāt lielāku? Loģika ir diez gan elementāra, tādēļ ir jāsaprot, ka ir jārod balanss starp izvēlēto kredīta termiņu un tā gala procentu likmi. Garāks apmaksas termiņš nozīmē mazākus ikmēneša maksājumus, taču arī mazāka procentu likme nozīmē mazākus ikmēneša maksājumus. Ne vienmēr garāks apmaksas termiņš atbilst mazākai procentu likmei, tādēļ ir svarīgi saprast savas vajadzības un iespējas, pirms aizņemties, lai kredīts nekļūtu par pārlieki lielu nastu nākotnē.

Pirms aizņemies – izvērtē.

Tā kā ir vairākas kredīta iestādes, un to piedāvātie aizdevuma termiņi un procentu likmes ir dažādas, tad svarīgi ir rast kompromisu starp tiem. Aizņemoties, ņem vērā, vai garāks apmaksas termiņš neietiekmēs kredīta procentu likmi. Izvēlies izdevīgāko kreditoru, kuram ir mazākā precentu likme, kas arī dos iespēju maksāt mazāku ikmēneša maksu.